Cypress Semiconductor CY62167DV30LL-45ZXI
CY62167DV30LL-45ZXI picture photo
Mfg. Part Number
CY62167DV30LL-45ZXI
Brief Description
IC SRAM 16MBIT 45NS 48TSOP
Datasheet Download
CY62167DV30LL-45ZXI.pdf
Availability of CY62167DV30LL-45ZXI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CY62167DV30LL-45ZXI Order Process
Ship out your order
Specifications of CY62167DV30LL-45ZXI
Internal Part NumberEIS-CY62167DV30LL-45ZXI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package192
SeriesMoBL®
PackagingTube
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Asynchronous
Memory Size16M (1M x 16)
Speed45ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.2 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case48-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Supplier Device Package48-TSOP I
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY62167DV30LL-45ZXI
Related LinksCY62167DV, CY62167DV30LL-45ZXI Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY62167DV30LL-45ZXI Details Description
Related parts for CY62167DV30LL-45ZXI
IC SNGL SCHMITT TRIG INV 6-XSON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 90V datasheet.pdf
IC UNIV BUS DVR 18BIT 56TVSOP datasheet.pdf
IMPACT DC 2X10 OPEN SN datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.5A SOT-23 datasheet.pdf
METRAL HDR 4RX4M datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
MSTB 2 5/ 3-ST BKBDWH:21-23 datasheet.pdf
ATTENUATOR 8 DB DC 12.4GHZ datasheet.pdf
CAP FILM 7.5NF 5% 1400VDC RAD datasheet.pdf