Cypress Semiconductor CY7C1021BNV33L-15VXI
CY7C1021BNV33L-15VXI picture photo
Mfg. Part Number
CY7C1021BNV33L-15VXI
Brief Description
IC SRAM 1MBIT 15NS 44SOJ
Datasheet Download
CY7C1021BNV33L-15VXI.pdf
Availability of CY7C1021BNV33L-15VXI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CY7C1021BNV33L-15VXI Order Process
Ship out your order
Specifications of CY7C1021BNV33L-15VXI
Internal Part NumberEIS-CY7C1021BNV33L-15VXI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package340
Series-
PackagingTube
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Asynchronous
Memory Size1M (64K x 16)
Speed15ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case44-BSOJ (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package44-SOJ
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY7C1021BNV33L-15VXI
Related LinksCY7C1021BN, CY7C1021BNV33L-15VXI Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY7C1021BNV33L-15VXI Details Description
Related parts for CY7C1021BNV33L-15VXI
SWITCH DIP PIANO STYLE 4POS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 442 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.15W SMD datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS SKT datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER .5A datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
FASTIN-FASTON REC HSG 6.3 MM SR datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf