Cypress Semiconductor CY7C12481KV18-400BZC
CY7C12481KV18-400BZC picture photo
Mfg. Part Number
CY7C12481KV18-400BZC
Brief Description
IC SRAM 36MBIT 400MHZ 165FBGA
Datasheet Download
CY7C12481KV18-400BZC.pdf
Availability of CY7C12481KV18-400BZC
QUANTITY
CY7C12481KV18-400BZC Order Process
Ship out your order
Specifications of CY7C12481KV18-400BZC
Internal Part NumberEIS-CY7C12481KV18-400BZC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductQDR II+ and DDR II+ Xtreme line of devices
Memory TypeSRAM - Synchronous, DDR II+
Memory Size36M (2M x 18)
Speed400MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.9 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY7C12481KV18-400BZC
Related LinksCY7C12481K, CY7C12481KV18-400BZC Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY7C12481KV18-400BZC Details Description
Related parts for CY7C12481KV18-400BZC
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CLIP INSUL ALLI COPPER 10A RED datasheet.pdf
CBL 28POS 0.5MM JMPR TYPE A 1' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 453 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 5.6A 29 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 1.015A 643 MOHM datasheet.pdf
HAR-BUS HM 6ROW FEM 144P PIHR FL datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 500MW DO213AB datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.0V datasheet.pdf