Cypress Semiconductor CY7C1328S-133AXI
CY7C1328S-133AXI picture photo
Mfg. Part Number
CY7C1328S-133AXI
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 100TQFP
Datasheet Download
CY7C1328S-133AXI.pdf
Availability of CY7C1328S-133AXI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CY7C1328S-133AXI Order Process
Ship out your order
Specifications of CY7C1328S-133AXI
Internal Part NumberEIS-CY7C1328S-133AXI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices Nov/2010
Standard Package1
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size4.5M (256K x 18)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.15 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY7C1328S-133AXI
Related LinksCY7C1328, CY7C1328S-133AXI Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY7C1328S-133AXI Details Description
Related parts for CY7C1328S-133AXI
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
REGULTR 15V 0.75A 3 PIN VT VTHT datasheet.pdf
Connector Receptacle 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC SOC BLUETOOTH SMART 40VQFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 61A TO262 datasheet.pdf
CAP TANT 0.047UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 51 TYPE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf