Cypress Semiconductor CY7C1381D-100BZXI
CY7C1381D-100BZXI picture photo
Mfg. Part Number
CY7C1381D-100BZXI
Brief Description
IC SRAM 18MBIT 100MHZ 165FBGA
Datasheet Download
CY7C1381D-100BZXI.pdf
Availability of CY7C1381D-100BZXI
QUANTITY
CY7C1381D-100BZXI Order Process
Ship out your order
Specifications of CY7C1381D-100BZXI
Internal Part NumberEIS-CY7C1381D-100BZXI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN OtherMultiple Updates 27/Mar/2015
Standard Package136
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size18M (512K x 36)
Speed100MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case165-LBGA
Supplier Device Package165-FBGA (13x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY7C1381D-100BZXI
Related LinksCY7C1381, CY7C1381D-100BZXI Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY7C1381D-100BZXI Details Description
Related parts for CY7C1381D-100BZXI
OSC XO 80.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 150K OHM 1206 datasheet.pdf
BERGSTIK HDR DR SMT PEGS datasheet.pdf
SWITCH DETECT SNAPACT SPDT RIGHT datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS R/A .156 GOLD datasheet.pdf
CABLE 5POS R/A SOCKET 1.5M datasheet.pdf
LED PMI SNAP-IN 635NM RED .250" datasheet.pdf
LED RECT GREEN PANEL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf