Cypress Semiconductor CY7C1381F-133BGC
CY7C1381F-133BGC picture photo
Mfg. Part Number
CY7C1381F-133BGC
Brief Description
IC SRAM 18MBIT 133MHZ 119BGA
Datasheet Download
CY7C1381F-133BGC.pdf
Availability of CY7C1381F-133BGC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CY7C1381F-133BGC Order Process
Ship out your order
Specifications of CY7C1381F-133BGC
Internal Part NumberEIS-CY7C1381F-133BGC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 15/Apr/2011
Standard Package84
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size18M (512K x 36)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case119-BGA
Supplier Device Package119-PBGA (14x22)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY7C1381F-133BGC
Related LinksCY7C1381, CY7C1381F-133BGC Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY7C1381F-133BGC Details Description
Related parts for CY7C1381F-133BGC
TRANSFORMER 600CT:600CT 3.0MADC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS 2ROW BOX STAGGER datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
COAX CABLE 3.5MM MALE/MALE 60" datasheet.pdf