Cypress Semiconductor CY7C1426SV18-250BZC
CY7C1426SV18-250BZC picture photo
Mfg. Part Number
CY7C1426SV18-250BZC
Brief Description
IC SRAM 36MBIT 250MHZ 165FBGA
Datasheet Download
CY7C1426SV18-250BZC.pdf
Availability of CY7C1426SV18-250BZC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CY7C1426SV18-250BZC Order Process
Ship out your order
Specifications of CY7C1426SV18-250BZC
Internal Part NumberEIS-CY7C1426SV18-250BZC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous, QDR II
Memory Size36M (4M x 9)
Speed250MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.9 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case165-LBGA
Supplier Device Package165-FBGA (13x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY7C1426SV18-250BZC
Related LinksCY7C1426S, CY7C1426SV18-250BZC Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY7C1426SV18-250BZC Details Description
Related parts for CY7C1426SV18-250BZC
IC ANLG VID LINE TRPL 20-QFN datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LP 5.00/90/20 BK datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 23MA 83 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 800MW SMF DO219-M3 datasheet.pdf
RES SMD 36.5K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf