Cypress Semiconductor CY7C1470V25-200BZC
CY7C1470V25-200BZC picture photo
Mfg. Part Number
CY7C1470V25-200BZC
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 72MBIT 200MHZ 165FBGA
Datasheet Download
CY7C1470V25-200BZC.pdf
Availability of CY7C1470V25-200BZC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CY7C1470V25-200BZC Order Process
Ship out your order
Specifications of CY7C1470V25-200BZC
Internal Part NumberEIS-CY7C1470V25-200BZC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package105
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesNoBL™
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size72M (2M x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case165-LBGA
Supplier Device Package165-FBGA (15x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY7C1470V25-200BZC
Related LinksCY7C1470V, CY7C1470V25-200BZC Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY7C1470V25-200BZC Details Description
Related parts for CY7C1470V25-200BZC
IC REG LDO 1V 0.18A 6MLP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 85POS SMD datasheet.pdf