Cypress Semiconductor CY7C1470V25-200BZC
CY7C1470V25-200BZC picture photo
Mfg. Part Number
CY7C1470V25-200BZC
Brief Description
IC SRAM 72MBIT 200MHZ 165FBGA
Datasheet Download
CY7C1470V25-200BZC.pdf
Availability of CY7C1470V25-200BZC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CY7C1470V25-200BZC Order Process
Ship out your order
Specifications of CY7C1470V25-200BZC
Internal Part NumberEIS-CY7C1470V25-200BZC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package105
SeriesNoBL™
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size72M (2M x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case165-LBGA
Supplier Device Package165-FBGA (15x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY7C1470V25-200BZC
Related LinksCY7C1470V, CY7C1470V25-200BZC Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY7C1470V25-200BZC Details Description
Related parts for CY7C1470V25-200BZC
JUMPER-H1505TR/A2015S/X 5" datasheet.pdf
CLIP BATTERY AAA CELL ALUM datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 10VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-6 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5KHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
SCREWDRIVER PHILLIPS #1 7.09" datasheet.pdf
Crystal 18.089583MHz 10ppm 10pF 70 Ohm 0°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 255 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.28K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.8-3.6V 7W datasheet.pdf