Cypress Semiconductor CY7C1471V25-133AXC
CY7C1471V25-133AXC picture photo
Mfg. Part Number
CY7C1471V25-133AXC
Brief Description
IC SRAM 72MBIT 133MHZ 100TQFP
Datasheet Download
CY7C1471V25-133AXC.pdf
Availability of CY7C1471V25-133AXC
QUANTITY
CY7C1471V25-133AXC Order Process
Ship out your order
Specifications of CY7C1471V25-133AXC
Internal Part NumberEIS-CY7C1471V25-133AXC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginQualification of Copper Wire 13/Dec/2013
Qualification Test Site 13/Mar/2014
Qualification Copper Wire Bonds 18/Jun/2014
Standard Package72
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesNoBL™
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size72M (2M x 36)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY7C1471V25-133AXC
Related LinksCY7C1471V, CY7C1471V25-133AXC Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY7C1471V25-133AXC Details Description
Related parts for CY7C1471V25-133AXC
RES SMD 22.1KOHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 10P10C UNSHIELDED datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 42.2 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 24 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 1.25W DO213AB datasheet.pdf
DIMMING SENSOR W/DAYLIGHTING BLK datasheet.pdf
SPST ROCKER SWITCH datasheet.pdf
CAP FILM 91NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf