Cypress Semiconductor CY7C1513JV18-300BZXC
CY7C1513JV18-300BZXC picture photo
Mfg. Part Number
CY7C1513JV18-300BZXC
Brief Description
IC SRAM 72MBIT 300MHZ 165FBGA
Datasheet Download
CY7C1513JV18-300BZXC.pdf
Availability of CY7C1513JV18-300BZXC
QUANTITY
CY7C1513JV18-300BZXC Order Process
Ship out your order
Specifications of CY7C1513JV18-300BZXC
Internal Part NumberEIS-CY7C1513JV18-300BZXC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Memory TypeSRAM - Synchronous, QDR II
Memory Size72M (4M x 18)
Speed300MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.9 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY7C1513JV18-300BZXC
Related LinksCY7C1513JV, CY7C1513JV18-300BZXC Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY7C1513JV18-300BZXC Details Description
Related parts for CY7C1513JV18-300BZXC
SW LEVER SPST-NO 2A SEALED 125V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC GATE NAND 1CH 2-INP 6-XSON datasheet.pdf
IC CLOCK CONDITIONER W/PLL 48LLP datasheet.pdf
RND SPACER 0.147" NYLON 13.72MM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
AM5 SWITCH .1A SPST-NO SIM RLLR datasheet.pdf
TX-D RELAY2 FORM C 12V datasheet.pdf
FAIRLEAD BLOCK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf