Cypress Semiconductor CY7C1514V18-200BZC
CY7C1514V18-200BZC picture photo
Mfg. Part Number
CY7C1514V18-200BZC
Brief Description
IC SRAM 72MBIT 200MHZ 165FBGA
Datasheet Download
CY7C1514V18-200BZC.pdf
Availability of CY7C1514V18-200BZC
QUANTITY
CY7C1514V18-200BZC Order Process
Ship out your order
Specifications of CY7C1514V18-200BZC
Internal Part NumberEIS-CY7C1514V18-200BZC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Memory TypeSRAM - Synchronous, QDR II
Memory Size72M (2M x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.9 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY7C1514V18-200BZC
Related LinksCY7C1514V, CY7C1514V18-200BZC Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY7C1514V18-200BZC Details Description
Related parts for CY7C1514V18-200BZC
RES SMD 1.58K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
INSIGHT ADAPTER 3 FOR EM35X datasheet.pdf
INSERT MALE 40POS TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SENSOR GAUGE 0-25 BAR datasheet.pdf
CABLE SATA 3.0 R/A-ST 0.90M datasheet.pdf
CONN FEMALE TERM 14-18AWG CRIMP datasheet.pdf
IC SRAM 8KBIT 100NS SB48 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
FIXED IND 600NH 5.3A 26 MOHM SMD datasheet.pdf