Amphenol Industrial MS3100R24-22S
MS3100R24-22S picture photo
Mfg. Part Number
MS3100R24-22S
Brief Description
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SCKT
Datasheet Download
MS3100R24-22S.pdf
Availability of MS3100R24-22S
QUANTITY
MS3100R24-22S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3100R24-22S
Internal Part NumberEIS-MS3100R24-22S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules26482 Series 1 Miniature Cylindrical Connector
Mil-DTL-5015 and AC Threaded Connectors
FamilyCircular Connectors
SeriesMilitary, MIL-DTL-5015
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions4
Shell Size - Insert24-22
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3100R24-22S
Related LinksMS3100, MS3100R24-22S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3100R24-22S Details Description
Related parts for MS3100R24-22S
IC REG LDO 5V 1.5A DDPAK datasheet.pdf
IC FPGA 256 I/O 352MBGA datasheet.pdf
IC LATCH QUAD CLOCK D 16-SOIC datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC FPGA 396 I/O 676FBGA datasheet.pdf
FAN AXIAL 80.5X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
INDICATOR datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
ATTENUATOR 7 DB DC 26.5GHZ datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS PIN datasheet.pdf