Cypress Semiconductor CY7C4221-15AXCT
CY7C4221-15AXCT picture photo
Mfg. Part Number
CY7C4221-15AXCT
Brief Description
IC SYNC FIFO MEM 1KX9 32-TQFP
Datasheet Download
CY7C4221-15AXCT.pdf
Availability of CY7C4221-15AXCT
QUANTITY
CY7C4221-15AXCT Order Process
Ship out your order
Specifications of CY7C4221-15AXCT
Internal Part NumberEIS-CY7C4221-15AXCT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesCY7C
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size9K (1K x 9)
FunctionSynchronous
Data Rate66.7MHz
Access Time10ns
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Current - Supply (Max)35mA
Bus DirectionalUni-Directional
Expansion TypeDepth, Width
Programmable Flags SupportYes
Retransmit CapabilityNo
FWFT SupportNo
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case32-TQFP
Supplier Device Package32-TQFP (7x7)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY7C4221-15AXCT
Related LinksCY7C422, CY7C4221-15AXCT Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY7C4221-15AXCT Details Description
Related parts for CY7C4221-15AXCT
TRIAC ALTERNISTOR 200V 6A TO263 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 100V 15A DO5 datasheet.pdf
MINITEK UNSHRD HDR RA datasheet.pdf
CONN RECEPT 52POS 1.27MM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 275VC R-6 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV OPEN COLLECTOR datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf