Comchip Technology CZRER4V7B-HF
CZRER4V7B-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRER4V7B-HF
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 4.7V 150MW 0503
Datasheet Download
CZRER4V7B-HF.pdf
Availability of CZRER4V7B-HF
QUANTITY
CZRER4V7B-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRER4V7B-HF
Internal Part NumberEIS-CZRER4V7B-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS DeclarationCZRER HF Series Material Declaration
Standard Package4,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.7V
Tolerance±3%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)70 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr3µA @ 1.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0503 (1308 Metric)
Supplier Device Package0503/SOD-723F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRER4V7B-HF
Related LinksCZRER4, CZRER4V7B-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRER4V7B-HF Details Description
Related parts for CZRER4V7B-HF
CAP ALUM 33UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.3W 6TSSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10K OHM 1% 12.5W datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 20A 277V datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 22AWG BROWN 100' datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf