Vicor Corporation V375B15H200BG
V375B15H200BG picture photo
Mfg. Part Number
V375B15H200BG
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W
Datasheet Download
V375B15H200BG.pdf
Availability of V375B15H200BG
QUANTITY
V375B15H200BG Order Process
Ship out your order
Specifications of V375B15H200BG
Internal Part NumberEIS-V375B15H200BG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesMaxi/Mini/Micro Design Guide, Appl Manual
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)250V
Voltage - Input (Max)425V
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)13.33A
Power (Watts) - Manufacture Series200W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / Case9-DIP Module
Size / Dimension2.28" L x 2.20" W x 0.62" H (57.9mm x 55.9mm x 15.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency87.7%
Power (Watts) - Max200W