Comchip Technology CZRER52C2V4
CZRER52C2V4 picture photo
Mfg. Part Number
CZRER52C2V4
Brief Description
DIODE ZENER 2.4V 150MW 0503
Datasheet Download
CZRER52C2V4.pdf
Availability of CZRER52C2V4
QUANTITY
CZRER52C2V4 Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRER52C2V4
Internal Part NumberEIS-CZRER52C2V4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFlat Chip Diodes
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)2.4V
Tolerance±5%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)85 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRER52C2V4
Related LinksCZRER, CZRER52C2V4 Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRER52C2V4 Details Description
Related parts for CZRER52C2V4
DSUB CABLE - CMM25G/AE25G/CFM25G datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 10% 2312 datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 10.8VC AXIAL datasheet.pdf
IC USB CTLR 2.0 4PORT AEC 56QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
TFLEX HR260 18" X 18" datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
350 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS datasheet.pdf