Comchip Technology CZRER52C33-HF
CZRER52C33-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRER52C33-HF
Brief Description
DIODE ZENER 33V 150MW 0503
Datasheet Download
CZRER52C33-HF.pdf
Availability of CZRER52C33-HF
QUANTITY
CZRER52C33-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRER52C33-HF
Internal Part NumberEIS-CZRER52C33-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS DeclarationCZRER HF Series Material Declaration
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)33V
Tolerance±5%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 25V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRER52C33-HF
Related LinksCZRER5, CZRER52C33-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRER52C33-HF Details Description
Related parts for CZRER52C33-HF
MODULE POWER ENTY FUSED DPST MET datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 14W datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.5A 250VAC 2AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 100MA 30V datasheet.pdf
CONN CAP RCPT 18 CHAIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
500 TB SPR PLU WF DOWN datasheet.pdf
THERMOSTAT 75 DEG NC 8-DIP datasheet.pdf
CAP FILM 2.7 NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf