Comchip Technology CZRER52C6V8
CZRER52C6V8 picture photo
Mfg. Part Number
CZRER52C6V8
Brief Description
DIODE ZENER 6.8V 150MW 0503
Datasheet Download
CZRER52C6V8.pdf
Availability of CZRER52C6V8
QUANTITY
CZRER52C6V8 Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRER52C6V8
Internal Part NumberEIS-CZRER52C6V8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFlat Chip Diodes
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)6.8V
Tolerance±5%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)8 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 3V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRER52C6V8
Related LinksCZRER, CZRER52C6V8 Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRER52C6V8 Details Description
Related parts for CZRER52C6V8
RES SMD 32.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONTACT BATTERY FOR C CELL datasheet.pdf
IC DATA SELECTOR/MUX QUAD 16SOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 0.487 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 1.11A 78 MOHM SMD datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 1KV X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN datasheet.pdf