Comchip Technology CZRF4V7B-HF
CZRF4V7B-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRF4V7B-HF
Brief Description
DIODE ZENER 4.7V 200MW 1005
Datasheet Download
CZRF4V7B-HF.pdf
Availability of CZRF4V7B-HF
QUANTITY
CZRF4V7B-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRF4V7B-HF
Internal Part NumberEIS-CZRF4V7B-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS DeclarationCZRF(R) HF Series Material Declration
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.7V
Tolerance±3%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)70 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr3µA @ 1.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1005 (2512 Metric)
Supplier Device Package1005/SOD-323F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRF4V7B-HF
Related LinksCZRF4, CZRF4V7B-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRF4V7B-HF Details Description
Related parts for CZRF4V7B-HF
IC REG LDO 3.3V 0.25A DPAK datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A SPAK-3 datasheet.pdf
TRANSISTOR RF NPN 15V SOT-223 datasheet.pdf
PCB TERMINAL SOCK datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 GOLD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 10A TO220AC datasheet.pdf
OSC XO 181.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 9 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
Crystal 48.0000MHz 30ppm 12pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
ENCLOSURE STEEL DUAL ACCESS datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 300MA 320 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf