Sullins Connector Solutions PBC14SBEN
PBC14SBEN picture photo
Mfg. Part Number
PBC14SBEN
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL R/A 14POS
Datasheet Download
PBC14SBEN.pdf
Availability of PBC14SBEN
QUANTITY
PBC14SBEN Order Process
Ship out your order
Specifications of PBC14SBEN
Internal Part NumberEIS-PBC14SBEN
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PBC14SBEN
Related LinksPBC1, PBC14SBEN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PBC14SBEN Details Description
Related parts for PBC14SBEN
IC MCU 8BIT 768B EPROM 8CDIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4K FLASH 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 600V 26AWG RED datasheet.pdf
CAP CER 11PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf