Comchip Technology CZRF52C3V6-HF
CZRF52C3V6-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRF52C3V6-HF
Brief Description
DIODE ZENER 3.6V 200MW 1005
Datasheet Download
CZRF52C3V6-HF.pdf
Availability of CZRF52C3V6-HF
QUANTITY
CZRF52C3V6-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRF52C3V6-HF
Internal Part NumberEIS-CZRF52C3V6-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS DeclarationCZRF(R) HF Series Material Declration
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.6V
Tolerance±5%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)95 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr15µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRF52C3V6-HF
Related LinksCZRF52, CZRF52C3V6-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRF52C3V6-HF Details Description
Related parts for CZRF52C3V6-HF
VARISTOR 184V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
RES SMD 1.91KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG DUPLX datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER SPI 8B 18SOIC datasheet.pdf
5 1/2 DIG DVM BOARD datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .030M 35POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 125MW 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL. TYP B25, AFS 2, datasheet.pdf
Connector Header 70 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf