Comchip Technology CZRF52C4V3
CZRF52C4V3 picture photo
Mfg. Part Number
CZRF52C4V3
Brief Description
DIODE ZENER 4.3V 200MW 1005
Datasheet Download
CZRF52C4V3.pdf
Availability of CZRF52C4V3
QUANTITY
CZRF52C4V3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRF52C4V3
Internal Part NumberEIS-CZRF52C4V3
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.3V
Tolerance±5%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)95 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr5µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRF52C4V3
Related LinksCZRF5, CZRF52C4V3 Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRF52C4V3 Details Description
Related parts for CZRF52C4V3
RES SMD 768K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 3.5KV 250MA DO204 datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE DIFF 1" H2O datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf