Comchip Technology CZRFR8V2B-HF
CZRFR8V2B-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRFR8V2B-HF
Brief Description
DIODE ZENER 8.2V 200MW 1005
Datasheet Download
CZRFR8V2B-HF.pdf
Availability of CZRFR8V2B-HF
QUANTITY
CZRFR8V2B-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRFR8V2B-HF
Internal Part NumberEIS-CZRFR8V2B-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS DeclarationCZRF(R) HF Series Material Declration
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)8.2V
Tolerance±2%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)7 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 6.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1005 (2512 Metric)
Supplier Device Package1005/SOD-323F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRFR8V2B-HF
Related LinksCZRFR8, CZRFR8V2B-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRFR8V2B-HF Details Description
Related parts for CZRFR8V2B-HF
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MPU INTERPRISE 300MHZ 256BGA datasheet.pdf
IC REG LDO -5V 1.8A DDPAK datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
ROUTER SPECTRE 3G datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf