Comchip Technology CZRNC55C22-G
CZRNC55C22-G picture photo
Mfg. Part Number
CZRNC55C22-G
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 22V 500MW 1206
Datasheet Download
CZRNC55C22-G.pdf
Availability of CZRNC55C22-G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CZRNC55C22-G Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRNC55C22-G
Internal Part NumberEIS-CZRNC55C22-G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)22V
Tolerance±5%
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)55 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 16V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.5V @ 200mA
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Supplier Device Package1206
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRNC55C22-G
Related LinksCZRNC5, CZRNC55C22-G Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRNC55C22-G Details Description
Related parts for CZRNC55C22-G
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V 10% BP 0805 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 19SIP datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 1W 15V 33MA OUT datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
508 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
SWITCH DIP datasheet.pdf
RELAY datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf