Comchip Technology CZRNC55C4V7-G
CZRNC55C4V7-G picture photo
Mfg. Part Number
CZRNC55C4V7-G
Brief Description
DIODE ZENER 4.7V 500MW 1206
Datasheet Download
CZRNC55C4V7-G.pdf
Availability of CZRNC55C4V7-G
QUANTITY
CZRNC55C4V7-G Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRNC55C4V7-G
Internal Part NumberEIS-CZRNC55C4V7-G
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.7V
Tolerance±5%
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)70 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.5V @ 200mA
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRNC55C4V7-G
Related LinksCZRNC5, CZRNC55C4V7-G Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRNC55C4V7-G Details Description
Related parts for CZRNC55C4V7-G
IC MUX/DEMUX DUAL 4X1 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
FUSE LINK 500V GL NH 63A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
RES 17.2K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
SS TIMR INTERVAL, 10S ADJ, 110VA datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.1UF RADIAL datasheet.pdf