Comchip Technology CZRQR8V2B-HF
CZRQR8V2B-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRQR8V2B-HF
Brief Description
DIODE ZENER 8.2V 125MW 0402
Datasheet Download
CZRQR8V2B-HF.pdf
Availability of CZRQR8V2B-HF
QUANTITY
CZRQR8V2B-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRQR8V2B-HF
Internal Part NumberEIS-CZRQR8V2B-HF
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)8.2V
Tolerance±2%
Power - Max125mW
Impedance (Max) (Zzt)7 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 6.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1006 Metric)
Supplier Device Package0402
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRQR8V2B-HF
Related LinksCZRQR8, CZRQR8V2B-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRQR8V2B-HF Details Description
Related parts for CZRQR8V2B-HF
RELAY OPTO AC/DC 60V 500MA 4-DIP datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 100V 8A TO-220 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 250V X7R 1206 datasheet.pdf
LED PRISM BI-LVL RD/YW,RD/YW SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SRL SWITCH OCT W/SPI 32SOIC datasheet.pdf
COVER W-A-R 14 KITTH datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
IC MIXER SUB-HARMONIC 12SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 22POS datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS BOX MNT SKT datasheet.pdf