Comchip Technology CZRU11VB-HF
CZRU11VB-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRU11VB-HF
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 11V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRU11VB-HF.pdf
Availability of CZRU11VB-HF
QUANTITY
CZRU11VB-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRU11VB-HF
Internal Part NumberEIS-CZRU11VB-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS DeclarationCZRU(R) HF Series Material Declaration
Standard Package4,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)11V
Tolerance±2%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)18 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 8.4V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Supplier Device Package0603/SOD-523F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRU11VB-HF
Related LinksCZRU1, CZRU11VB-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRU11VB-HF Details Description
Related parts for CZRU11VB-HF
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3.3K OHM 2012 datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN HDR 31POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
HERMAPHRODITIC 50POS 0.5MM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 56POS .100 L.104 datasheet.pdf
RJ45 STACKED LED 8 PORT datasheet.pdf
FUSE 2.5A 250V AXIAL datasheet.pdf
150UF 450V 25X40MM 105C 5000H datasheet.pdf