Comchip Technology CZRU13VB-HF
CZRU13VB-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRU13VB-HF
Brief Description
DIODE ZENER 13V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRU13VB-HF.pdf
Availability of CZRU13VB-HF
QUANTITY
CZRU13VB-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRU13VB-HF
Internal Part NumberEIS-CZRU13VB-HF
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)13V
Tolerance±2%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)25 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 9.9V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRU13VB-HF
Related LinksCZRU1, CZRU13VB-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRU13VB-HF Details Description
Related parts for CZRU13VB-HF
PROBE RF DMM KIT 30MHZ datasheet.pdf