Comchip Technology CZRU15VB-HF
CZRU15VB-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRU15VB-HF
Brief Description
DIODE ZENER 15V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRU15VB-HF.pdf
Availability of CZRU15VB-HF
QUANTITY
CZRU15VB-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRU15VB-HF
Internal Part NumberEIS-CZRU15VB-HF
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)15V
Tolerance±2%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)32 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 11V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRU15VB-HF
Related LinksCZRU1, CZRU15VB-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRU15VB-HF Details Description
Related parts for CZRU15VB-HF
CABLE MNT ADH FOAM GRY NYL 3.25" datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 3.2MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 8-SOIC datasheet.pdf
DGTL ISO 1KV 6CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 470PF 3KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 5SKT CRIMP datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 2W DO214AC datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CONN RETAIN FOR 2/1PP-HU HOUSING datasheet.pdf
CONN HOUSING 68POS 1.27MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS CABLE SKT datasheet.pdf