Comchip Technology CZRU52C18
CZRU52C18 picture photo
Mfg. Part Number
CZRU52C18
Brief Description
DIODE ZENER 18V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRU52C18.pdf
Availability of CZRU52C18
QUANTITY
CZRU52C18 Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRU52C18
Internal Part NumberEIS-CZRU52C18
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)18V
Tolerance±5%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)50 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 14V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRU52C18
Related LinksCZRU, CZRU52C18 Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRU52C18 Details Description
Related parts for CZRU52C18
CAP FILM 0.012UF 2% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN D-SUB HOUSING KIT RCEPT 62P datasheet.pdf
TIE PAN TY REL NYL BLUE 14.5" datasheet.pdf
C/A MRJ21/MRJ21 GBE STRT CMR 12M datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X8R 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 120V datasheet.pdf
IO NICU CF HB datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
CAP CER 12PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 12 OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS datasheet.pdf