Comchip Technology CZRU52C22
CZRU52C22 picture photo
Mfg. Part Number
CZRU52C22
Brief Description
DIODE ZENER 22V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRU52C22.pdf
Availability of CZRU52C22
QUANTITY
CZRU52C22 Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRU52C22
Internal Part NumberEIS-CZRU52C22
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)22V
Tolerance±5%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)55 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 17V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRU52C22
Related LinksCZRU, CZRU52C22 Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRU52C22 Details Description
Related parts for CZRU52C22
RES SMD 806 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 0.866 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
ENCODER KIT 3CH 600CPR BOT MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT DUAL 24V 5.1A datasheet.pdf
EPOXY ADHESIVE DP-460 NS 37 ML datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 1.6UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf