Comchip Technology CZRU52C27-HF
CZRU52C27-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRU52C27-HF
Brief Description
DIODE ZENER 27V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRU52C27-HF.pdf
Availability of CZRU52C27-HF
QUANTITY
CZRU52C27-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRU52C27-HF
Internal Part NumberEIS-CZRU52C27-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS DeclarationCZRU(R) HF Series Material Declaration
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)27V
Tolerance±5%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 20V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRU52C27-HF
Related LinksCZRU52, CZRU52C27-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRU52C27-HF Details Description
Related parts for CZRU52C27-HF
IC DAC 8BIT LC2MOS W/AMP 18SOIC datasheet.pdf
FILTR 3TERM 3.5MHZ TO 200MHZ SMD datasheet.pdf
IC MUX LP 2-INPUT 6TSSOP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
10 SECTION ZACK MARKER STRIP datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER SER 14SOIC datasheet.pdf
ENCLOSED SWES LSSIDE ROTARY datasheet.pdf
CAP ALUM 6000UF 25V AXIAL datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 31POS SNGL PCB datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 230VAC TERM datasheet.pdf