Comchip Technology CZRU52C39
CZRU52C39 picture photo
Mfg. Part Number
CZRU52C39
Brief Description
DIODE ZENER 39V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRU52C39.pdf
Availability of CZRU52C39
QUANTITY
CZRU52C39 Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRU52C39
Internal Part NumberEIS-CZRU52C39
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)39V
Tolerance±5%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)90 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 29V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRU52C39
Related LinksCZRU, CZRU52C39 Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRU52C39 Details Description
Related parts for CZRU52C39
METRAL 1000 SIGHD S/L PFEXT 8X12 datasheet.pdf
PTC RESET 250/60V SMD 130MA datasheet.pdf
TIMER SS DIP FOR PC BOARD datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 100PS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 450MA 520 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
POT 25K OHM 25W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
OSC MEMS 24.576MHZ SMD datasheet.pdf