Comchip Technology CZRU52C5V6-HF
CZRU52C5V6-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRU52C5V6-HF
Brief Description
DIODE ZENER 5.6V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRU52C5V6-HF.pdf
Availability of CZRU52C5V6-HF
QUANTITY
CZRU52C5V6-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRU52C5V6-HF
Internal Part NumberEIS-CZRU52C5V6-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS DeclarationCZRU(R) HF Series Material Declaration
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)5.6V
Tolerance±5%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)40 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRU52C5V6-HF
Related LinksCZRU52, CZRU52C5V6-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRU52C5V6-HF Details Description
Related parts for CZRU52C5V6-HF
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 4DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 5.6K OHM 0606 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 132PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 680 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
500 TB SPR PLU WF UP datasheet.pdf
HDM 5SMPR090F180O G datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 10% 630VDC datasheet.pdf