FFF 54112-108201200LF
54112-108201200LF picture photo
Mfg. Part Number
54112-108201200LF
Brief Description
CONN STACKER 20POS 0.100" T/H
Datasheet Download
54112-108201200LF.pdf
Availability of 54112-108201200LF
QUANTITY
54112-108201200LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54112-108201200LF
Internal Part NumberEIS-54112-108201200LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
PCN PackagingMinitek Header and Bergstik Packaging 28/Apr/2014
Standard Package50
PackagingBulk
Number of Positions20
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.925" (23.50mm)
Length - Post (Mating)0.358" (9.09mm)
Length - Stack Height0.472" (12.00mm)
Length - Tail0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54112-108201200LF
Related Links54112-10, 54112-108201200LF Datasheet, FFF Distributor
54112-108201200LF Details Description
Related parts for 54112-108201200LF
IC CONFIG MULTI-FUNC GATE 6DSBGA datasheet.pdf
RES SMD 976K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
BEAM UNIT HEAD FOR E3C-LD11 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC PQFN17 datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 14KV R42 DISK datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf