Comchip Technology CZRUR11VB-HF
CZRUR11VB-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRUR11VB-HF
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 11V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRUR11VB-HF.pdf
Availability of CZRUR11VB-HF
QUANTITY
CZRUR11VB-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRUR11VB-HF
Internal Part NumberEIS-CZRUR11VB-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS DeclarationCZRU(R) HF Series Material Declaration
Standard Package4,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)11V
Tolerance±2%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)18 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 8.4V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Supplier Device Package0603/SOD-523F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRUR11VB-HF
Related LinksCZRUR1, CZRUR11VB-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRUR11VB-HF Details Description
Related parts for CZRUR11VB-HF
CONN HEADER .100 SINGL STR 33POS datasheet.pdf
IC SECURITY PROCESSOR 252-MAPBGA datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 154K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR TRPL PROC 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 210 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES 0.316 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 17.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 53.59K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
07+07 DIL VERT SMT HDR P/P datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf