Comchip Technology CZRUR39VB-HF
CZRUR39VB-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRUR39VB-HF
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 39V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRUR39VB-HF.pdf
Availability of CZRUR39VB-HF
QUANTITY
CZRUR39VB-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRUR39VB-HF
Internal Part NumberEIS-CZRUR39VB-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS DeclarationCZRU(R) HF Series Material Declaration
Standard Package4,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)39V
Tolerance±2%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)130 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 30V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Supplier Device Package0603/SOD-523F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRUR39VB-HF
Related LinksCZRUR3, CZRUR39VB-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRUR39VB-HF Details Description
Related parts for CZRUR39VB-HF
HEATSINK STAMP 25.4X12.7X30MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FUSE 30A 170V DC UL CSA datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 125VC SMC datasheet.pdf
FUSE CLASS L 1900A 600VAC/DC datasheet.pdf
FULLY POTTED LIMIT SWES datasheet.pdf
LIGHT DEBURRING WHEEL 8" 8S FIN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf