Comchip Technology CZRUR52C16-HF
CZRUR52C16-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRUR52C16-HF
Brief Description
DIODE ZENER 16V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRUR52C16-HF.pdf
Availability of CZRUR52C16-HF
QUANTITY
CZRUR52C16-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRUR52C16-HF
Internal Part NumberEIS-CZRUR52C16-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS DeclarationCZRU(R) HF Series Material Declaration
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)16V
Tolerance±5%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)40 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 12V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRUR52C16-HF
Related LinksCZRUR5, CZRUR52C16-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRUR52C16-HF Details Description
Related parts for CZRUR52C16-HF
IC STEREO AUDIO CODEC 24-SSOP datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 50V datasheet.pdf
Connector Receptacle 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 400MA 125V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 61POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CABLE USB 1.1 A OPEN END MALE 2M datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 115MA 3.4 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.16W 2512 datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 1.3W DO41 datasheet.pdf