Comchip Technology CZRUR52C24
CZRUR52C24 picture photo
Mfg. Part Number
CZRUR52C24
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 24V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRUR52C24.pdf
Availability of CZRUR52C24
QUANTITY
CZRUR52C24 Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRUR52C24
Internal Part NumberEIS-CZRUR52C24
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFlat Chip Diodes
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package4,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)24V
Tolerance±5%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 18V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Supplier Device Package0603/SOD-523F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRUR52C24
Related LinksCZRUR, CZRUR52C24 Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRUR52C24 Details Description
Related parts for CZRUR52C24
RES SMD 91K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR SPST 500A 12V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 10MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CABINET ST STEEL 12.7X60.1X60.1 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN TRACEABLITY PAD datasheet.pdf
BUZZER 6-28VDC 2.9KHZ PANEL datasheet.pdf