Comchip Technology CZRUR52C4V3-HF
CZRUR52C4V3-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRUR52C4V3-HF
Brief Description
DIODE ZENER 4.3V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRUR52C4V3-HF.pdf
Availability of CZRUR52C4V3-HF
QUANTITY
CZRUR52C4V3-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRUR52C4V3-HF
Internal Part NumberEIS-CZRUR52C4V3-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS DeclarationCZRU(R) HF Series Material Declaration
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.3V
Tolerance±5%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)95 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr5µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRUR52C4V3-HF
Related LinksCZRUR52, CZRUR52C4V3-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRUR52C4V3-HF Details Description
Related parts for CZRUR52C4V3-HF
RES SMD 715 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
IC SMARD CARD INTERFACE 24HVQFN datasheet.pdf
FUSE MIDI 60A W M6 HOLES datasheet.pdf
XCEDE HD LEFT 2W 3PVH 6COL WK datasheet.pdf