Comchip Technology CZRUR52C5V1-HF
CZRUR52C5V1-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRUR52C5V1-HF
Brief Description
DIODE ZENER 5.1V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRUR52C5V1-HF.pdf
Availability of CZRUR52C5V1-HF
QUANTITY
CZRUR52C5V1-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRUR52C5V1-HF
Internal Part NumberEIS-CZRUR52C5V1-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS DeclarationCZRU(R) HF Series Material Declaration
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)5.1V
Tolerance±5%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)60 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 800mV
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C