Comchip Technology CZRUR52C5V6-HF
CZRUR52C5V6-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRUR52C5V6-HF
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 5.6V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRUR52C5V6-HF.pdf
Availability of CZRUR52C5V6-HF
QUANTITY
CZRUR52C5V6-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRUR52C5V6-HF
Internal Part NumberEIS-CZRUR52C5V6-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS DeclarationCZRU(R) HF Series Material Declaration
Standard Package4,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)5.6V
Tolerance±5%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)40 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Supplier Device Package0603/SOD-523F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRUR52C5V6-HF
Related LinksCZRUR52, CZRUR52C5V6-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRUR52C5V6-HF Details Description
Related parts for CZRUR52C5V6-HF
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Discrete Wire datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL RD/GRN RD/GRN datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES 178 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 650V 8A TO220AC datasheet.pdf
Connector Socket 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HOOD TOP TRIPLE SZ24B PG21 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 190POS .050 SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 200MW SOD323 datasheet.pdf