Comchip Technology CZRUR52C6V8-HF
CZRUR52C6V8-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRUR52C6V8-HF
Brief Description
DIODE ZENER 6.8V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRUR52C6V8-HF.pdf
Availability of CZRUR52C6V8-HF
QUANTITY
CZRUR52C6V8-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRUR52C6V8-HF
Internal Part NumberEIS-CZRUR52C6V8-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS DeclarationCZRU(R) HF Series Material Declaration
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)6.8V
Tolerance±5%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)8 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 3V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRUR52C6V8-HF
Related LinksCZRUR52, CZRUR52C6V8-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRUR52C6V8-HF Details Description
Related parts for CZRUR52C6V8-HF
CONN HEADER 38PS .100 SMD GOLD datasheet.pdf
CONN RECPT 51POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE EMC/RFI 100A datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 432K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 420V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.047UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf