Comchip Technology CZRUR52C6V8
CZRUR52C6V8 picture photo
Mfg. Part Number
CZRUR52C6V8
Brief Description
DIODE ZENER 6.8V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRUR52C6V8.pdf
Availability of CZRUR52C6V8
QUANTITY
CZRUR52C6V8 Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRUR52C6V8
Internal Part NumberEIS-CZRUR52C6V8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFlat Chip Diodes
RoHS InformationRoHS Declaration
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)6.8V
Tolerance±5%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)8 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 3V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRUR52C6V8
Related LinksCZRUR, CZRUR52C6V8 Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRUR52C6V8 Details Description
Related parts for CZRUR52C6V8
CONN CABLE CLAMP SZ 21 M24 BLACK datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 750MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
RELAY SAFETY DPDT 6A 18V datasheet.pdf
IC MIXR 400MHZ-2.5GHZ UP SOT23-6 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG datasheet.pdf
RES 845K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 100K OHM 1W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
WIRELESS CHARGING COIL ASSEMBLY datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf