Comchip Technology CZRUR52C9V1-HF
CZRUR52C9V1-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRUR52C9V1-HF
Brief Description
DIODE ZENER 9.1V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRUR52C9V1-HF.pdf
Availability of CZRUR52C9V1-HF
QUANTITY
CZRUR52C9V1-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRUR52C9V1-HF
Internal Part NumberEIS-CZRUR52C9V1-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS DeclarationCZRU(R) HF Series Material Declaration
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)9.1V
Tolerance±5%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)10 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 7V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRUR52C9V1-HF
Related LinksCZRUR52, CZRUR52C9V1-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRUR52C9V1-HF Details Description
Related parts for CZRUR52C9V1-HF
LED SS 5V QUAD GRN DIFF PCB 5MM datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 16DIP datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 1.1A 350 MOHM TH datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 10MSOP datasheet.pdf
IC DAC 10BIT NV EEP I2C 6DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 26POS PIN datasheet.pdf