Comchip Technology CZRUR6V8B-HF
CZRUR6V8B-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRUR6V8B-HF
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 6.8V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRUR6V8B-HF.pdf
Availability of CZRUR6V8B-HF
QUANTITY
CZRUR6V8B-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRUR6V8B-HF
Internal Part NumberEIS-CZRUR6V8B-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS DeclarationCZRU(R) HF Series Material Declaration
Standard Package4,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)6.8V
Tolerance±3%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)8 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr1µA @ 5.2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Supplier Device Package0603/SOD-523F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRUR6V8B-HF
Related LinksCZRUR6, CZRUR6V8B-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRUR6V8B-HF Details Description
Related parts for CZRUR6V8B-HF
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
SW ROTARY 16POS 3100 SERIES 115V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2.7PF 25V 0402 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 5A 8SO datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 29.4K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf
RES 84.35 OHM 0.3W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PLNGR SPDT 16A datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf