Newhaven Display Intl D0109MT-20-0901
D0109MT-20-0901 picture photo
Mfg. Part Number
D0109MT-20-0901
Manufacturer
Product Category
Display Modules - Vacuum Fluorescent (VFD)
Brief Description
DISPLAY VFD 7-SEG 1X9 8MM
Datasheet Download
D0109MT-20-0901.pdf
Availability of D0109MT-20-0901
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
D0109MT-20-0901 Order Process
Ship out your order
Specifications of D0109MT-20-0901
Internal Part NumberEIS-D0109MT-20-0901
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyDisplay Modules - Vacuum Fluorescent (VFD)
Series-
Outline L x W x H100.00mm x 20.50mm x 6.50mm
Viewing Area-
Display Format8 x 1
Display TypeCharacter
Format-
Voltage - Supply-
Character Size-
Number of Dots-
Interface-
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D0109MT-20-0901
Related LinksD0109MT, D0109MT-20-0901 Datasheet, Newhaven Display Intl Distributor
D0109MT-20-0901 Details Description
Related parts for D0109MT-20-0901
IC REG CTRLR BST PWM SOT23A-5 datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 7A TO-220 datasheet.pdf
IC PWR AMP PHEMT GAAS ENH 8-PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 200V X7R 1825 datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
SAFETY RELAY DIN RAIL MOUNT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 9.5A 8-SOIC datasheet.pdf
RES 261 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
LENS ASSEMBLY datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 15V 2915 datasheet.pdf
CONN AUTO LAN PLUG 4POS SLDR R/A datasheet.pdf