Newhaven Display Intl D0109MT-25-1101
D0109MT-25-1101 picture photo
Mfg. Part Number
D0109MT-25-1101
Manufacturer
Product Category
Display Modules - Vacuum Fluorescent (VFD)
Brief Description
DISPLAY VFD 7-SEG 1X9 9.7MM
Datasheet Download
D0109MT-25-1101.pdf
Availability of D0109MT-25-1101
QUANTITY
D0109MT-25-1101 Order Process
Ship out your order
Specifications of D0109MT-25-1101
Internal Part NumberEIS-D0109MT-25-1101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyDisplay Modules - Vacuum Fluorescent (VFD)
Series-
Outline L x W x H112.00mm x 25.00mm x 6.80mm
Viewing Area81.00mm L x 9.70mm W
Display Format9 x 1
Display TypeCharacter
Format-
Voltage - Supply-
Character Size9.70mm
Number of Dots-
Interface-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D0109MT-25-1101
Related LinksD0109MT, D0109MT-25-1101 Datasheet, Newhaven Display Intl Distributor
D0109MT-25-1101 Details Description
Related parts for D0109MT-25-1101
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 35mA Backlight 10-VSON (3x3) datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 16V 10% 2910 datasheet.pdf
RES SMD 620K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 232 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 36POS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 250MA AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
350 TB SOCKET OPEN RA datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3W SMD datasheet.pdf