FFF D09S24A6RV22LF
D09S24A6RV22LF picture photo
Mfg. Part Number
D09S24A6RV22LF
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder Paste
Datasheet Download
D09S24A6RV22LF.pdf
Availability of D09S24A6RV22LF
QUANTITY
D09S24A6RV22LF Order Process
Ship out your order
Specifications of D09S24A6RV22LF
Internal Part NumberEIS-D09S24A6RV22LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package870
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (4-40)
TerminationSolder Paste
FeaturesBoard Guide
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating300V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D09S24A6RV22LF
Related LinksD09S24A, D09S24A6RV22LF Datasheet, FFF Distributor
D09S24A6RV22LF Details Description
Related parts for D09S24A6RV22LF
RES SMD 560 OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
GDT 260V 20% 10KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0612 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
MODULE DDR3 SDRAM 4GB EUDIMM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER datasheet.pdf